ایزو فوری

اخذگواهینامه ایزوفوری برای شرکت ها

اخذ ایزوفوری (اخذ فوری گواهینامه ایزو – اخذ ایزوفوری) بدان معنی ست  که بدون آموزش الزامات و طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت گواهینامه دریافت کنید .
در واقع به شکل صوری نشان می دهید که  یک کسب‌وکار منطبق با استاندارد های بین المللی و متمرکز بر جلب رضایت مشتری را اداره می‌کنید و از رقبا بالاتر هستید.
به این دلیل که ، رویه استاندارد و اصولی  دریافت گواهینامه ایزو می‌تواند پرهزینه و طولانی  باشد. مراجعی وجود دارند که می توانید ایزوفوری از آن ها دریافت کنید که البته
بسیاری از این مراجع  فاقد اعتبار می باشند از جمله آن ها می توان به tuv  های تقلبی اشاره کرد .
جهت اطمینان از اعتبار گواهینامه می توانید به صورت رایگان از کارشناسان ما مشاوره بگیرید .

چرا گواهینامه ایزو؟

دریافت گوهینامه ایزو  به معنی اعتبارسنجی فرآیندهای شما توسط مرجع صدورگواهینامه  برای ارائه محصولات و خدمات باکیفیت   باشد.
دریافت گواهینامه ایزو  یعنی سازگاری با  استاندارد مدیریت بین‌المللی شناخته شده ISO .
و شامل شناسایی و استانداردسازی  فرایندها و رویه‌هاییست که کارکنان شرکت برای انجام وظایف محول شده با آن ها درگیر هستند.
گواهینامه‌ ایزو   کیفیت را در  دامنه های گوناگون مانند  محیط‌ زیست، بهداشت و ایمنی، مدیریت کیفیت و آزمایشگاه  به مشتریان هدیه کنند.
و  اخذ گواهینامهISO برای شرکت‌ها مزیت رقابتی محسوب  گردد .

 

دلایل اخذ گواهینامه ایزوفوری

همانطور که در بالا اشاره شد مهمترین دلیل صرفه جویی در هزینه و زمان  باشد .
بسیاری سازمان‌ها به دنبال اخذ ایزوفوری هستند برای مقاصدی چون تبلیغات ، شرکت در مناقصات ، الزام کارفرمایان و ….

به لحاظ اعتباری   استاندارد باید به‌صورت کامل در سازمان پیاده‌سازی  و آموزش داده شود و  ممیزی داخلی برای شناسایی و رفع عدم انطباق های احتمالی انجام بگیرد تا پس از ممیزی خارجی توسط شرکت صدورگواهینامه بتوان گواهینامه ایزو را دریافت کرد.
ولیکن برای برخی شرکت‌ها با توجه به نوع تفکر مدیریتی حاکم یا شرایط مالی و منابع موجود  امکان پیاده‌سازی وجود ندارد و بایستی بنا به دلایل فوق الذکر  ایزوفوری  دریافت کنند؛
با اخذ ایزوفوری،  به مشتریان خود نشان دهید که مایل هستید در چارچوب استاندارد بین المللی  برای دستیابی به اهداف شرکت خود که همان افزایش کیفیت محصول و خدمات  و درنهایت جلب رضایت مشتری  باشد حرکت کنید،

 

روش اخذ  ایزوفوری

اگر قصد شرکت در مزایده و یا  صادرات محصولات خود به کشورهای دیگر در بازه زمانی مشخصی دارید که امکان پیاده سازی استانداردها را ندارید باید به دنبال روشی باشید که در هزینه و زمان صرفه جویی کنید و در عین حال گواهینامه معتبر اخذ کنید که شما را به هدفتان برساند؛
روش‌های زیادی برای اخذ گواهینامه   وجود دارد یکی از این روش ها که شما را به هدفتان  رساند اخذگواهینامه ایزوفوری معتبر  قابل استعلام  و با هزینه بسیار مناسب از داتیس سیستم است.

الزامات  ایزوفوری

شامل موارد زیرست:
۱- گواهینامه ایزوفوری
اینکه نیاز به دریافت چه گواهینامه ای دارید بسیار اهمیت دارد برخی استاندارد ها تنها توسط مراجع خاصی که در لیست موردتایید سازمان یا نهادی که قصد ارائه گواهی به آن را دارید صادر  گردند و تقریبا 99درصد امکان اخذ فوری آن ها وجود ندارد از جمله ایزو17025 که توسط مرکز ملی تایید صلاحیت ایران ارزیابی و صادر  گردد .
استاندارد های معمول مانند ایزو9001 ، ایزو14001 ، ایزو45001 چنانچه محدودیتی در انتخاب مرجع توسط کارفرما وجود نداشته باشد می توانند به صورت فوری صادر شوند .
۲- مرجع صدورمعتبر
سازمان ISO  مرجع تدوین و توسعه استانداردهای ایزو  باشد و نقشی در ارزیابی و صدورگواهینامه ایزوفوری ندارد .
مراجع صدورگواهینامه ( CB ) که عملکرد آن ها منطبق با الزامات استاندارد  ایزو17021  باشد  اقدام به ممیزی و صدورگواهینامه ایزو نمایند .
در ایران تا این لحظه که این مقاله نوشته  شود دو دسته مرجع صدور معتبر وجود دارد .
1- مرجع صدورگواهینامه تحت اعتبار  ASCB
2- مرجع صدورگواهینامه تحت اعتبار مراجع دولتی ( برای مثال  NACI )  که عضو  IAF   هستند .

 

الزامات استانداردها

استانداردهای  ایزو الزامات مختص به خود را دارند که البته اشتراکاتی نیز در بین آنه وجود دارد برای مثال ایزو9001  با بسیاری از استاندارد بندهای مشترکی دارد .
روش دریافت  ISO 9001:2015، اجرای الزامات سیستم مدیریت کیفیت  و اطمینان از اجرای صحیح آن است .
برای اخذ ایزوفوری بدیهی ست که این اتفاق در شرکت شما نمی افتد ولیکن توصیه ما به شما برگزاری دوره آموزشی الزامات استاندارد برای آشنایی و تصمیم گیری در خصوص پیاده سازی استاندارد در زمانی دیگر ست .
 ایزو  برای سه سال اعتبار دارد و پس از آن باید گواهینامه‌ با کد رجیستری جدید دریافت کنید .

 

اطلاعات موردنیاز جهت اخذ  ایزوفوری

نام شرکت / سازمان
استاندارد موردنظر : برای مثال ایزو9001 ، ایزو14001 ، …
دامنه فعالیت : مجموعه فعالیت هایی که تحت پوشش استاندارد مورد نظر بایستی قراگیرند .
آدرس :  آدرس کلیه مراکز شامل دفتر مرکزی  و کارخانه و دفاتر نمایندگی که تحت پوشش استاندارد مورد نظر قرار  گیرند .
تاریخ صدور 

آیا اخذ ایزوفوری آسان است؟

اگر منعی در نوع گواهینامه و یا الزام خاصی از سوی کارفرما وجود نداشته باشد روندی ساده است . البته اگر انتخاب مرجع صادر کننده را به ما بسپارید .

از کجا  ایزوفوری دریافت کنیم؟

جهت مشاوره و دریافت گواهینامه ایزوفوری با ما تماس بگیرید . 02122621530[/vc_column_text]

آیا اخذ ایزوفوری منطبق با الزامات استاندارد ممکن است ؟ 

دریافت  ایزوفوری که منطبق با الزامات استاندارد باشد امکان پذیر نیست، زیرا فرآیند صدورگواهینامه معمولاً شامل ارزیابی کامل سیستم مدیریت یک سازمان و ممیزی صدور گواهینامه توسط یک نهاد صدور  معتبرست.

فرآیند صدور معمولاً شامل مراحل زیر ست:
درخواست: سازمان درخواستی را برای صدورگواهینامه سیستم مدیریت سازمان را بررسی  کند تا اطمینان حاصل کند که الزامات استانداردISO مربوطه را برآورده  کند.
ارزیابی اولیه: سازمان صدورگواهینامه یک ارزیابی در محل از سیستم مدیریت سازمان انجام  دهد تا اثربخشی آن را ارزیابی کند و هر گونه زمینه عدم انطباق را شناسایی کند.
اقدامات اصلاحی: اگر در طول ارزیابی موارد عدم انطباق شناسایی شود، سازمان باید اقدامات اصلاحی را برای رفع آنها انجام دهد.
ممیزی iso: هنگامی که سازمان هرگونه عدم انطباق را برطرف کرد، سازمان صدور  یک ممیزی صدور  انجام  دهد تا تأیید کند که سیستم مدیریت الزامات استانداردISO مربوطه را برآورده  کند.
صدورایزو : در صورتی که سیستم مدیریت سازمان الزامات استاندارد ISO مربوطه را داشته باشد، مرجع صدورگواهی ایزو صادر  کند.
فرآیند صدور  بسته به پیچیدگی سیستم مدیریت سازمان و دامنه صدور  ممکن ست چندین ماه طول بکشد. بنابراین دریافت  ایزوفوری امکان پذیر نیست. با این حال، سازمان‌ها  با سازمان‌های صدور  معتبر برای ایجاد جدول زمانی صدور  و اطمینان از تکمیل فرآیند صدورگواهینامه تا حد امکان کارآمد کار کنند.

ایزو9001 فوری

فرآیند صدور  ISO 9001 معمولاً شامل چندین مرحله است، از جمله برنامه ریزی اولیه، اجرا، ممیزی داخلی و ممیزی خارجی نهایی که توسط سازمان صدور  انجام  شود. مدت زمان لازم برای دریافت گواهینامه  بسته به عواملی مانند اندازه، پیچیدگی و آمادگی شرکت برای صدورگواهینامه متفاوت باشد.

در حالی که برخی از ابزارها و منابع برای کمک به شرکتها برای ساده‌سازی فرآیند پیاده‌سازی ISO 9001 وجود دارد، دستیابی به گواهینامه همچنان به زمان، تلاش و تعهد زیادی نیاز دارد. مهم است که به فرآیند صدور  با یک چشم انداز بلند مدت و تعهد به بهبود مستمر نزدیک شوید تا از مزایای ISO 9001 بهره مند شوید.

گواهی ایزوارزان

توجه به این نکته ضروری ست که اخذایزو مستلزم سرمایه گذاری قابل توجهی در زمان، تلاش و منابع است، زیرا مستلزم اجرای یک سیستم مدیریت کیفیت است که الزامات استاندارد ISO مربوطه را برآورده  کند و تحت ممیزی توسط یک نهاد  معتبر قرار  گیرد. به این ترتیب، معمولاً دریافتISO با هزینه بسیار کم امکان پذیر نیست.

البته چنانچه متقاضی دریافت ایزوارزان و ایزوفوری برای شرکت در مناقصه یا ارائه به کارفرما هستید ما معتبرترین و بهترین گزینه ها را پیش روی شما  گذاریم .

در حالی که ممکن ست برخی از ارائه دهندگان خدمات صدورایزوارزان را ارائه دهند، مهم ست که احتیاط کنید و قبل از انتخاب ارائه دهنده تحقیقات خود را انجام دهید. برخی از ارائه دهندگان ممکن ست کارمزدهای کمی ارائه دهند، اما ممکن ست گوشه و کنار را کاهش دهند یا خدمات نامرغوب ارائه دهند که در نهایت  کارایی سیستم مدیریت کیفیت شما را به خطر بیندازد یا منجر به لغو گواهینامه شما شود. ایزوارزان

به طور کلی توصیه  شود که یک موسسه صدورایزو معتبر را انتخاب کنید که سابقه ارائه خدمات صدورایزو  با کیفیت بالا را داشته باشد. در حالی که این ممکنست به معنای پرداخت هزینه بالاتر از قبل باشد، در نهایت  در دراز مدت باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شما شود. ایزوارزان

خطرات انتخاب یک ارائه دهنده  ایزوارزان چیست؟

چندین خطر مرتبط با انتخاب یک ارائه دهنده  ایزو ارزان وجود دارد، از جمله:

خدمات نامرغوب:

یک ارائه دهنده ارزان قیمت ممکنست به منظور پایین نگه داشتن هزینه ها، خدمات نامرغوب را کاهش دهد یا ارائه دهد. این  منجر به صدور  شود که الزامات استانداردISO مربوطه را برآورده نمی کند یا به طور گسترده توسط مشتریان یا نهادهای نظارتی به رسمیت شناخته نشده یا پذیرفته نشده ست.

شکست های ممیزی:

اگر مرجع صدور  شناسایی نکند. این  منجر به شکست ممیزی  که توسط مشتریان یا نهادهای نظارتی معتبر نیست یا به رسمیت شناخته نمی شود.

ابطال ایزو :

اگر گواهینامه شرکت شما نامعتبر باشد یا الزامات استاندارد ISO را برآورده نمی کند، ممکنست توسط مرجع صدور لغو شود. این  منجر به از دست رفتن فرصت های تجاری، آسیب به اعتبار شرکت شما و هزینه های اضافی مرتبط با ممیزی مجدد و دریافت  جدید شود.

خطرات قانونی و نظارتی:

بسته به صنعت و کشوری که شرکت شما در آن فعالیت می کند، ممکنست الزامات قانونی یا نظارتی برای صدورایزو  وجود داشته باشد که باید رعایت شود. انتخاب یک ارائه‌دهنده گواهی ایزوارزان‌ قیمت که این الزامات را برآورده نمی‌کند، می‌تواند منجر به مجازات‌های قانونی یا نظارتی، جریمه یا سایر عواقب شود.

به طور کلی، مهم ست که خطرات و هزینه‌های بالقوه مربوط به انتخاب یک ارائه‌دهنده  ایزوارزان را در نظر بگیرید و یک مرجع معتبر صدور  را انتخاب کنید که بتواند خدمات باکیفیت ارائه دهد و از اعتبار و شناخته شدن گواهینامه شما اطمینان حاصل کند.

[/vc_column][/vc_row]

 

داتیس سیستم ارائه دهنده خدمات مشاوره ایزو  ، صدورگواهینامه ایزو و صدور گواهینامه آموزشی  02122621530