گواهینامه ایزو  صنعت ساختمان

گواهینامه ایزو  صنعت ساختمان

گواهینامه ISO مربوط به صنعت ساخت و ساز  چارچوبی را برای مدیریت ریسک های کیفیت، زیست محیطی، بهداشت و ایمنی مرتبط با فعالیت های ساخت و ساز ارائه می دهند.در این نوشته با عنوان ایزو در صنعت ساختمان  چنداستاندارد ISO  مربوط به صنعت ساخت و ساز در زیر آورده شده است:

 

ISO 9001: 

شرکت های ساختمانی که می خواهند کیفیت محصولات و خدمات خود را بهبود بخشند. چارچوبی برای مدیریت کیفیت فراهم می کند و به سازمان ها کمک می کند تا به طور مداوم نیازهای مشتری را برآورده کنند.

ISO 14001

این گواهینامه ایزو مربوط به شرکت های ساختمانی است که می خواهند اثرات زیست محیطی خود را مدیریت کنند. چارچوبی برای مدیریت زیست محیطی فراهم می کند و به سازمان ها کمک می کند تا ردپای محیطی خود را کاهش دهند.

ISO 45001:

 این گواهینامه ایزو مربوط به شرکت های ساختمانی است که می خواهند سلامت و ایمنی کارکنان خود را تضمین کنند. چارچوبی برای مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی فراهم می کند و به سازمان ها کمک می کند تا از آسیب ها و بیماری های ناشی از کار جلوگیری کنند.

ISO 19650:

  این گواهینامه ایزو به طور خاص برای صنعت ساخت و ساز طراحی شده است و چارچوبی برای مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) ارائه می دهد. این به سازمان ها کمک می کند تا اطلاعات را در طول چرخه عمر پروژه ساخت و ساز مدیریت کنند و ارتباطات، همکاری و کارایی را بهبود بخشند.

با اخذ گواهینامه ISO مربوطه، شرکت های ساختمانی می توانند تعهد خود را به کیفیت، پایداری زیست محیطی و سلامت و ایمنی نشان دهند. این می تواند به بهبود شهرت آنها، افزایش اعتماد مشتری و کاهش خطر عدم انطباق قانونی و نظارتی کمک کند. علاوه بر این، ISO 19650 می تواند به شرکت های ساختمانی کمک کند تا با اتخاذ یک رویکرد استاندارد برای مدل سازی اطلاعات ساختمان، کارایی و اثربخشی پروژه های ساختمانی خود را بهبود بخشند.

ISO16817

ایزو 16817 سازمان ایزو استاندارد جدیدی را که در بردارنده الزامات زیست محیطی در طراحی نمای درونی ساختمان ها می باشد منتشر کرده است .  و یک فرآیند طراحی یکپارچه را برای محیط بصری داخلی با کیفیت بالا از جمله جنبه های معماری و مهندسی سیستم های روشنایی و روشنایی روز برای رضایت کاربر، سلامت، رفاه و بهره وری و همچنین عملکرد انرژی و پایداری ساختمان ها فراهم می کند.