GDP

GDP چیست ؟

دستورالعمل اتحادیه اروپا “GDP” برای شرکت‌هایی ست که در زنجیره عمده‌فروشی و لجستیک صنعت دارو کار می‌کنند . این دستورالعمل حداقل الزاماتی را که آنها باید برآورده کند را مشخص می کند. و هدف آن به حداقل رساندن خطرات مربوط به نگهداری و حمل و نقل داروها است.

مطابقت با دستورالعمل GDP کنترل زنجیره توزیع را تضمین می کند و در نتیجه کیفیت و یکپارچگی داروها را حفظ می کند. عملکرد خوب توزیع به یک سیستم مدیریت کیفیت کارآمد به عنوان مثال ایزو 9001 نیاز دارد . به این ترتیب، شرکت ها می توانند الزامات خاص GDP را با تلاش کمی تکمیل کنند.

مشاوره جهت پیاده سازی استاندارد و  دریافت گواهینامه تخصص ماست .

فرآیند دریافت گواهینامه GDP چگونه ست ؟ 

ابتدا، الزامات شرکت شما و اهداف صدور گواهینامه  را با هم مورد بحث قرار می دهیم. بر اساس این بحث ها، شما یک پیشنهاد ویژه متناسب با نیازهای خود دریافت خواهید کرد.

جلسه برنامه ریزی پروژه برای پروژه های بزرگتر برای زمان بندی و انجام ممیزی مفید است. پیش ممیزی به شناسایی نقاط قوت و زمینه های بهبود از قبل کمک می کند.
در ممیزی صدور گواهینامه، ممیزان ما فرآیندها و روش های شما و همچنین شرکای زنجیره تامین شما را بررسی می کنند. تاکید در مراحل فرآیند بر کنترل دما است. برای این منظور نه تنها تجهیزات فنی مانند سلول های سردخانه، فناوری حسگر، نقشه برداری و مانیتورینگ، بلکه ایمنی فرآیند، مستندات دما و مفاهیم اضطراری در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، ممیزان به منظور جلوگیری از سرقت یا مبادله کالا، تامین امنیت کالا را بررسی می کنند. نتایج در جلسه نهایی ارائه می شود و در صورت لزوم با برنامه های عملیاتی موافقت می شود.
پس از ممیزی ، نتایج توسط هیئت صدور گواهینامه مستقل ما ارزیابی می شود. در صورت برآورده شدن تمام شرایط، گواهینامه  را دریافت خواهید کرد.
سالانه، اجزای کلیدی سیستم برای بهبود بیشتر در سایت ممیزی مجدد می شوند. گواهینامه GDP سه سال اعتبار دارد. قبل از انقضا، برای اطمینان از تداوم انطباق، ممیزی مراقبتی انجام می شود.

هزینه دریافت گواهینامه GDP چگونه است ؟

حتی اگر ممیزی طبق دستورالعمل GDP بر اساس مشخصات ساختاری انجام شود، هزینه ها به عوامل مختلفی بستگی دارد.
بنابراین، برای هر شرکتی هزینه متفاوت خواهد بود. اگر مایلید شرکت خود را تأیید کنید، ما خوشحال خواهیم شد که یک پیشنهاد قیمت بر اساس ارزیابی عینی و شرایط اختصاصی شما ارائه کنیم.

چرا دریافت گواهینامه GDP مهم است ؟

عملکرد خوب توزیع مهم است زیرا بر سلامت عمومی تأثیر زیادی می گذارد. هرگونه اشتباه در توزیع می تواند باعث کمبود، تاخیر و حتی ورود داروهای تقلبی به بازار شود.

چرا آموزش GDP مهم است ؟

تمامی کارکنانی که در توزیع فرآورده های دارویی دخیل هستند باید آموزش ببینند تا با الزامات تعریف شده در دستورالعمل های عملکرد خوب توزیع مطابقت داشته باشند.

الزامات استاندارد GDP چیست ؟

عملکرد توزیع خوب (GDP) حداقل استانداردهایی را توصیف می کند که یک توزیع کننده عمده فروشی باید رعایت کند تا اطمینان حاصل شود که کیفیت و یکپارچگی داروها در سراسر زنجیره تامین حفظ می شود. انطباق انسانی و بازرسی ها راهنمایی های نظارتی و رویه ای.

شباهت GMP و GDP چیست ؟

عملکرد توزیع خوب (GDP) و عملکرد خوب تولید (GMP) استانداردها و دستورالعمل‌های کیفیتی هستند که هدف نهایی یکسانی دارند – اطمینان از ایمن بودن دستگاه‌های پزشکی و محصولات دارویی، مطابقت با کاربرد مورد نظرشان و مطابقت با مقررات.
GMP بر فرآیندهای تولید تمرکز دارد، در حالی که تولید ناخالص داخلی فعالیت های توزیع را پوشش می دهد. با این حال، تقاطع هایی بین تولید و توزیع وجود دارد.

مشاوره ایزو و دریافت گواهینامه ایزو و سایر استانداردهای کیفیت تخصص ماست …

مرجع بین المللی صدورگواهینامه های بین المللی DNW ، QAL ، TUV

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *