گواهینامه IMS

گواهینامه IMS سیستم، ارتباط بین اجزا برای رسیدن به یک هدف است .

این اجزا شامل ، سازمان منابع و فرآیند هاست.سیستم مدیریت یکپارچه IMS اشخاص تجهیزات و فرهنگ همانند سیاستهای کاری مستند و تجربیات بخشی از سیستم هستند .

سیستم مدیریت یکپارچه IMS سیستمی ست که تمام اجزای یک کسب و کار را برای رسیدن به هدف و ماموریت یکپارچه منسجم می سازد .

هرچیزی که بر بیزنس موثر است باید بخشی از سیستم مدیریت یکپارچه باشد. سیستم IMS تمامی سیستم هایی که بر کیفیت تمرکز دارند را یکپارچه می سازد . سلامت و ایمنی، محیط زیست ، کارکنان، مالی، امنیت و غیره. این به آن معنی ست تمام فرایندها و اسنادی که آنهارا تشریح می کند یکپارچه خواهند شد .

 

سیستم مدیریت یکپارچه چیست ؟

یک سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) ترکیبی از تمام اجزای مرتبط یک کسب و کار را به یک سیستم برای مدیریت و عملیات آسان تر می دهد.

سیستم های مدیریت کیفیت، محیط زیست و ایمنی اغلب به عنوان IMS ادغام و مدیریت می شوند.

این سیستم ها سیستم های جداگانه ای نیستند که بعدها به هم پیوند داده می شوند، بلکه با ارتباطات یکپارچه می شوند تا فرآیندهای مشابه به صورت یکپارچه مدیریت و بدون تکثیر اجرا شوند.

به عنوان بخشی از به دست آوردن گواهینامه ایزو، مهم است که یک سیستم مدیریت کیفیت خوب داشته باشید که نه تنها استانداردها را برآورده می کند، بلکه همچنین فرایندهای تجاری را بهبود می بخشد.

ما در یک دنیای فزاینده ناشناخته زندگی می کنیم و کسب و کارهای ما در معرض تغییرات سریع و گاهی اوقات رادیکال قرار دارند.

صدور گواهینامه IMS  نمی تواند این مشکلات را از بین ببرد اما می تواند به ایجاد یک فرهنگ و محیطی که در آن عدم اطمینان می تواند بهتر مدیریت شود کمک کند.

اگر سیستم مدیریت شما در زمینه های ذیل مورد توجه قرار گیرد، شما در موقعیت بسیار خوبی برای مقاومت در برابر شوک های بازار و سیاست خواهید بود.

انجام آنچه شما می گویید انجام می دهید؛ ارائه وضوح در اهداف سازمانی و نتایج مورد نیاز؛ رهبری قوی؛ رضایت مشتری؛ پیشرفت مداوم؛ و انطباق با مقررات و مقررات موجود.

 

مزایای سیستم مدیریت یکپارچه 

چندین دلیل خوب برای یکپارچه سازی وجود دارد:

کاهش تکرار و در نتیجه کاهش هزینه ها ، کاهش خطرات و افزایش سوددهی
تعادل اهداف متناقض
از بین بردن مسئولیت ها و روابط متضاد
تمرکز بر روی اهداف کسب و کار
رسمی کردن سیتم های غیر رسمی
بهینه سازی
ایجاد ثبات
بهبود ارتباطات
تسهیل آموزش و توسعه

سیستم چگونه باید یکپارچه شود؟

اگر یک سازمان دارای بیش از یک سیستم رسمی – به عنوان مثال یک سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت زیست محیطی می توان دو سیستم را ادغام کرد و اقدام به یکپارچه سازی کرد به عنوان شروع کار رسمی خودبا این روش ، سازمان می تواند مستندات را یکپارچه کند که از طریق همان روند حمایت می شود.

با این حال، دو سیستم جداگانه با قی می مانند، مگر اینکه بر چسب حذف را داشته باشند و کیفیت و ایمنی و محیط زیست درسطح جزئی جدا نمی شوند.

 

رویکرد مهندسی سیستم

خواه یک سازمان دارای یک سیستم رسمی باشد یا نه، می توان رویکرد مهندسی سیستم را به توسعه سیستم مدیریت تعمیم داد.

به عنوان مثال، طراحی یک سیستم از بالا به پایین برای تحقق یک هدف خاص این رویکرد، با نگاه کردن به کسب و کار به عنوان یک کل ، باعث سازماندهی هدف ، ماموریت و فرآیندهای اصلی که در نهایت رسیدن به این ماموریت می باشد، کمک می کند.

همه سیستم ها باید مراحل زیر را به اشتراک بگذارند:

کنترل و توسعه مستندات ، آموزش ، ممیزی داخلی ، بررسی مدیریت ، اقدام اصلاحی ، اقدام پیشگیرانه

چند نکته مهم دیگری وجود دارد:

ارزیابی ریسک : خطرات ایمنی، اثرات زیست محیطی و روند شکست . داشتن یک رویکرد متداول مقایسه خطرات در بخش های مختلف کسب و کار آسان تر خواهد کرد.

مدیریت مقررات : پوششی برای جذب مقررات بهداشت، ایمنی  امنیت و غیره و تجزیه و تحلیل انها از تاثیرات است.

مدیریت برنامه : تمرکز بر برنامه های بهبودسازی ویژه مانند پیشرفت ایمنی، محیط زیست و امنیت

آگاهی عمومی :  جنبه های اطلاع رسانی سلامت، ایمنی و محیط زیست رسیدگی یکپارچگی ، اضافه کردن شیوه های جدید را در فرآیندهای موجود با خود به همراه می آورد ، از این رو اصلاح مستندات برای پوشش بهداشت، ایمنی و … را در بردارد.

گواهینامه DNW

شرکت ممیزی و صدور گواهینامه DNW  ممیز، صادرکننده گواهینامه ایزو و مجری دوره های سیستم مدیریت در محل سازمان شما و ارائه گواهینامه حضور در

دوره های آموزشی مرنبط می باشد.

صدور گواهینامه حضور برای دوره آموزش ایزو 17025  ، که توسط آموزشگاه ها و مدرسین مجاز برگزار می گردد می تواند به عنوان رزومه مورد استفاده قرارگیرد .

سایت مرجع : dnwcert.com

شماره تماس : 22621530-021

واتس اپ : 09335167870