گواهینامه HACCP

گواهینامه haccp  در یک نگاه

گواهینامه haccp تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی ،   یک رویکرد پیشگیرانه سیستماتیک برای ایمنی مواد غذایی از خطرات بیولوژیکی، شیمیایی ، و  فیزیکی در فرآیند تولید است .
سیستم هسپ در تمام مراحل زنجیره غذایی استفاده می شود، از تولید مواد غذایی و فرآیندهای آماده سازی از جمله بسته بندی، توزیع ، و غیره  استفاده از هسپ در صنایع غذایی در حال حاضر اختیاری است.

مدیریت و تحلیل نقاط کنترل بحرانی HACCP چگونه است ؟ 

گواهینامه haccp در سطح بین المللی به عنوان یک ابزار منطقی برای تطبیق روش های بازرسی سنتی به  مبتنی بر علم، به رسمیت شناخته شده است.
بر اساس ارزیابی ریسک ، برنامه های HACCP  اجازه می دهد صنعت و دولت هر دو به تخصیص منابع خود به صورت کارآمد در ایجاد و ممیزی شیوه های تولید مواد غذایی سالم .
از این رو، گواهینامه haccp به طور فزاینده ای در دیگر صنایع ، از جمله مواد آرایشی و دارویی استفاده می شود. گواهینامه HACCP  بر روی مسائل ایمنی سلامت محصول و نه کیفیت محصول متمرکز شده است،
در عین حال اصول هسپ -HACCP اساسی ترین سیستم های تضمین کیفیت و ایمنی مواد غذایی در ایالات متحده است .

مزایای اخذ  گواهینامه haccp کدامند؟ 

افزایش اعتماد مشتری و مصرف کننده. دسترسی به بازار را حفظ یا افزایش دهید. بهبود کنترل فرآیند تولید . کاهش هزینه ها از طریق کاهش تلفات محصول و کار مجدد. افزایش تمرکز و مالکیت ایمنی مواد غذایی. حفاظت از مسئولیت تجاری . بهبود کیفیت و ثبات محصول.

پرسش های متداول درباره گواهینامه HACCP

ارتباط استاندارد ایزو 22000 با haccp چیست ؟

ایزو 22000 اصول سیستم تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی (HACCP) و مراحل کاربردی توسعه یافته توسط کمیسیون Codex Alimentarius را یکپارچه می کند. با استفاده از الزامات قابل ممیزی، طرح HACCP را با برنامه های پیش نیاز ترکیب می کند.

تجزیه و تحلیل خطر کلید یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی موثر است، زیرا انجام تجزیه و تحلیل خطر به سازماندهی دانش مورد نیاز برای ایجاد ترکیبی موثر از اقدامات کنترلی کمک می کند. اجرای استاندارد  ISO 22000 مستلزم آن است که تمام خطراتی که به طور منطقی انتظار می رود در زنجیره غذایی رخ دهد، از جمله خطراتی که ممکن است با نوع فرآیند و امکانات مورد استفاده مرتبط باشد، شناسایی و ارزیابی شوند. بنابراین ابزاری را برای تعیین و مستندسازی این موضوع فراهم می‌کند که چرا برخی خطرات شناسایی شده باید توسط یک سازمان خاص کنترل شوند و چرا دیگران نیازی به کنترل ندارند.

داتیس سیستم  با نام ثبت شده دانانوونداد ( DNW  ) ارائه دهنده خدمات مشاوره ایزو  ، صدور گواهینامه ایزو و صدور گواهینامه آموزشی  02122621530