مشکلات رستوران ها و راهکار برای جذب مشتریان بیش تر

مشکلات رستوران

مشکلات رستوران :می دانید کسب و کارهایی که مربوط به صنایع غذایی هستند در معرض خطرند! طبق تحقیقات بدست آمده حدود ۶۰ درصد از کسب و کارها در سال اول تاسیس شکست می خورند.

چگونه موفقیت یک رستوران حاصل می شود؟

با استفاده از راهکارهای متنوعی که وب سایت داتیس در مقاله های متفاوت خود ارائه می دهد می توانید موفقیت کسب وکار خود را تضمین کنید.

شایع ترین مشکلات جذب مشتری برای رستوران ها چیست؟

با درک مشکلات رستوران های خود قادرید به هر موفقیتی دست یابید. استراتژی هایی را برای مبارزه با مشکلات رستوران ها شرح می دهم که امیدوارم مفید واقع گردد.

مشکلات رستوران : منوی غذایی

یکی از شایع ترین مشکلات مدیران، منوی غذایی رستوران هاست. می پرسید چطور؟

خوب، اگر به رستورانی بروید و منوی غذایی کامل، جالب، جذاب، و واضحی نداشته باشد، چگونه غذای خود را سفارش می دهید؟

یک منوی غذای خوب، کمک می کند تا مشتری به بهترین وجه، غذای خود را انتخاب کند. ممکن است به یک رستوران بروید و گارسون چند منو را جهت انتخاب به شما ارائه دهد، در این لحظه هم انتخاب غذا برای تان دشوار شده و هم نمی دانید کدام منو معتبرتر است! یک منوی کامل، بدون ایراد و زیبا می تواند اولین استراتژیِ یک مدیر کارآمد برای جذب مشتری باشد.

مشکلات رستوران : ظرف غذایی رستوران مورد علاقه مشتری است؟

تاسف بار است اگر بدانید برخی از رستوران ها برای ارائه غذای خود و گرفتن پول از مشتریان از ظروفی با طراحیِ بدون کیفیت و مخالف با سلیقه مشتری استفاده می کنند که به زائقه خیلی ها خوش نمی آید.

مشکلات رستوران : به نظر شما گران بودن یا ارزان بودن ظرف نقشی در جذب مشتری دارد؟

متأسفانه بله! برخی از مردم فقط به رستوران هایی می روند که در بشقاب های زیبا غذای شان را سرو کنند. برخی هم با سلیقه خوب شان به نحوی ظروف را انتخاب می کنند که ناخودآگاه، مشتری عاشق رستوران می شود. از منوهایی بهره ببرید که حداقل دو برگه برای غذاهای ویژه در آن به کار برده اند. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به رستوران بروید و با منویی که حدوداً ۱۰ صفحه ای مواجه شوید که تنوع غذایی بسیاری دارد، با این نوع منوها، احتمالاً برای انتخاب غذا با مشکل روبرو می شوید.

اگر تمرکز برای طراحی یک منوی کارآمد و جذاب ندارید از یک متخصص کمک بگیرید.

مشکلات رستوران : مهم ترین ویژگی یک منوی غذایی چیست؟

جالب است بدانید که مهم ترین ویژگی یک منو راحت خواندن آن است. برای نوشتن یک منو آن را تایپ کرده و کپی کنید هرگز منو را با دست ننویسید!

مشکلات رستوران : تمیز نگه داشتن یک منو چه اهمیتی دارد؟

مدیر عزیز! نگذارید چربی غذاها، آب و هر گونه مواد مخرب باعث کثیف شدن منوی غذایی تان شود! مشتریان از منوی کهنه و کثیف نتیجه می گیرند که غذای شما هم مانند منو غیر سالم است.

مشکلات رستوران : بهترین ابزار برای جذب مشترب برای یک رستوران چیست؟

موبایل! بله درست خواندید، گوشی های هوشمند در حال حاضر بهترین ابزار برای جذب مشتری ست.

از غذاهای زیبای خود تصاویری تهیه کنید، عکس زیبای خوراکی ها را در مناسبت های گوناگون به اشتراک بگذارید. شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام برای رستوران ها مناسب هستند. مشتریان با دیدن تصاویر خوش آب و رنگ غذاها از طریق اینستاگرام به جستجوی آدرس شما می پردازند.

 

خدمات مشتری

برداشت اول مشتری از خدمات یک رستوران بسیار حائز اهمیت است. ارائه خدمات ضعیف باعث شکست معامله بین شما و مهمان تان می شود. ممکن است از غذاهای سالم و برجسته ای در سطح تمام محیط بهره ببرید و طعم به یادماندنی را زیر زبان مشتری بر جای گذارید اما خدمات شما ضعیف باشد. کلید موفقیت ارائه یک خدمات خوب و رضایت کامل مشتری از تمام گزینه هاست. تمام کادر فنی یک رستوران با دست در دست هم دادن می توانند غذای دلپذیری به مردم ارائه دهند.

چگونه از مردم استقبال و پذیرایی می کنید؟

با ورود مشتری به رستوران هر گامی که به سوی او برای پذیرایی بر می دارید اهمیت دارد. اگر از مشتری خود استقبال نکنید مشتری رستوران را ترک خواهد کرد!

چه روش هایی برای استقبال از مشتری آموخته اید؟

گاهی یک لبخند مهربان به سمت مشتری از صد استراتژیِ پذیرایی کارآمدتر است.

مدیریت رستوران

شاید بهتر باشد مدیریت را این گونه توصیف کنیم: اگر مهم ترین قطعه پازل شما گم شود چه چیزی را می توانید جایگزین آن کنید؟ مدیر یک رستوران باید توجه داشته باشد به اینکه چطور باید اطلاعات کسب و کار خود را تجزیه و تحلیل کند. جالب است بدانید بسیاری از رستوران های کوچک بهتر از رستوران های بزرگ مدیریت می شوند.

اگر فردی وارد رستوران شما شد و از شما پرسید مقوی تری غذای شما چیست چه پاسخی می دهید؟

حتماً سعی می کنید سود آور ترین منوی غذای خود را ارائه دهید! جای تعجب نیست، همه پول را دوست دارند، اما اگر این منو با زائقه مشتری سازگار نبود چه واکنشی نشان می دهید؟ از یک استراتژی پرطرفدار استفاده کنید. در ظرف های زیبا انواع غذاهای خوشمزه و مقوی را برای تست به مشتری ارائه دهید. با این روش مشتری می تواند طبق سلیقه ی خود خوشمزه ترین غذای مقوی را انتخاب کند. این یکی از استراتژی ها برای جذب مشتری ست.

استخدام و آموزش کارکنان

اکثر صاحبان رستوران ها به اهمیت آموزش و استخدام کارکنان پی برده اند. با این حال بسیاری از مدیران رستوران ها در استخدام مردم دچار اشتباه می شوند میزان گردش مالی یک رستوران باید روز به روز از بهره وری کارکنانش بیشتر و بیشتر افزایش یابد، اما استخدام یک فرد اشتباه باعث خسارت های جبران ناپذیری خواهد شد. هنگامی که به کارکنان خود تمام توصیه ها را برای بهتر ارائه دادن خدمات می کنید ابتدا از خود بپرسید! من آموزشی در این باره به کارمند خود داده ام؟ یا توقع من با بی قانونی در درست یک کارگر بی تجربه در حال اجراست؟ هدفمند کردن اهداف به پایبند بودن شما به قوانین نیاز دارد. ایجاد و حفظ ساختار یک رستوران به افرادی مسئولیت پذیر و با انگیزه احتیاج دارد.

بازاریابی رستوران

بسیاری از صاحبان کسب و کارهای موفق، به بازاریابی کار خود توجه شایانی نموده اند و اینک در قله های موفقیت و ثروت از دیگر مردم پیشی می گیرند. یکی از شایع ترین مشکلات رستوران ها، نداشتن فعالیت و ضعف در زمینه بازاریابی است.

حتماً می پرسید:

مشکلات رستوران : چگونه برای رستوران خود بازاریابی کنیم؟

بازاریابی برای یک رستوران استراتژی های متفاوتی از شما می طلبد.

برای بازاریابی یک رستوران رعایت این گزینه ها ضروری ست.

ابتدا لوگوی رستوران را طراحی کنید، ایجاد یک طرح برای بازاریابی توسط مدیر، هدف گذاری طی مدت های مختلف، طراحی وب سایت برای پاسخگویی به مشتریان، ارائه نرم افزارهای طراحی شده غذا توسط متخصص برای مشتری، اشتراک گذاری تصاویر در شبکه های اجتماعی، طراحی برنامه ویژه برای مشتریان وفادار و … به عنوان کاربردی ترین راه های بازاریابی رستوران ها اتخاذ می شوند.

مشکلات رستوران : سرمایه رستوران

در نهایت، به بزرگ ترین مشکل کارآفرینان که رستوران داران از آن رنج می برند اشاره می کنیم.

این مشکل سرمایه است.

صاحبان رستوران ها برای گسترش کار خود و اجرای بهترین استراتژی ها به سرمایه نیاز دارند.

برای بهتر اجرا شدن کار خود ابتدا سرمایه خود را تهیه نمایید، سپس شروع به کار کردن کنید تا در نیمه فعالیت دچار ناامیدی، استرس و دیگر مشکلات نشوید و خود را فردی شکست خورده نپندارید.

رستوران داری کاری پرهزینه است کسی نمی تواند پیش بینی های لازم برای سرمایه مورد نیاز را حدس بزند.

 

داتیس سیستم با نام ثبت شده دانانوونداد ارائه دهنده خدمات مشاوره ایزو  ممیزی و صدور گواهینامه ایزو با نام DNW  صدور گواهینامه آموزشی ، گواهینامه حلال و  نشان CE