گواهینامه توف

گواهینامه توف

TÜV مخفف Technischer Überwachungsverein در آلمانی است که به معنای انجمن بازرسی فنی است.گواهینامه توف در ایران در محدوده  سیستم های مدیریت کیفیت شناخته شده است .

این انجمن‌ها شرکت‌های مستقلی هستند که فناوری‌ها، محصولات و سیستم‌ها را برای اطمینان از خطرات احتمالی و جلوگیری از آسیب‌ها آزمایش، بازرسی و تأیید می‌کنند.

در طول انقلاب صنعتی در آلمان، پس از حادثه یک دیگ بخار، ایده بررسی فنی مستقل ایجاد شد. از آنجایی که ماشین‌های بیشتری در آن زمان وارد نیروی کار می‌شدند، نیاز به اطمینان از ایمن بودن تجهیزات و سیستم‌ها برای کارگران و مصرف‌کنندگان وجود داشت. سپس TÜV برای آزمایش، بررسی و تنظیم محصولات و فناوری‌ها برای جلوگیری از تصادفات و رفع عیوب ایجاد شد.

سازمان های اصلی عبارتند از TÜV SÜD، TÜV Rheinland، TÜV Nord، TÜV Saarland، TÜV Hessen، و TÜV Thüringen.

گواهینامه توف برای محصول

گواهینامه TÜV که در سراسر جهان به عنوان یک علامت تجاری معتبر و با کیفیت شناخته می شود، تضمین می کند که یک محصول، خدمات یا فرآیند از نظر ایمنی آزمایش شده است و با الزامات مقررات ملی، منطقه ای و بین المللی مطابقت دارد. این به مصرف کنندگان اطمینان می دهد که محصول به طور کامل برای هر گونه نقص یا مواد بالقوه خطرناک بررسی شده است.

فرآیند اخذ گواهینامه توف چگونه است؟

کل فرآیند دستیابی به گواهینامه TÜV یک سفر جامع است که شامل مراحل متعددی است. این امر همیشه شامل شناسایی مقررات قانونی، ارزیابی مربیان واجد شرایط، انتخاب روش شناسی و رویکرد امتحانی، و توسعه امتحانات با ممتحنین خبره در زمینه های خود است.

بسته به آنچه مورد نیاز است، سازمان TÜV با شرکت ها در مراحل زیر کار می کند:

شناسایی نوع و محدوده گواهینامه توف

با در نظر گرفتن مقررات بین المللی و قانونی، TÜV مناسب ترین روش را برای نزدیک شدن به صدور گواهینامه بررسی می کند. آنها همچنین ارزیابی خواهند کرد که آیا محتوا کافی است یا اینکه مربیان باید واجد شرایط تمرین باشند.

توسعه در مورد نوع آزمون

پس از تصمیم گیری در مورد دامنه، TÜV ایده هایی را در مورد امتحان و فرآیند آن، صلاحیت های مورد نظر خود در مورد آزمودنی ها، سؤالاتی که باید پرسیده می شود، معیارهای ارزیابی و کمیته امتحان مورد نیاز توسعه می دهد.

آماده سازی آزمون

در مرحله بعد، TÜV تدارکات معاینه، از جمله تاریخ ها و مکان ها را برنامه ریزی می کند و مقررات روشنی را برای آزمون تعیین می کند. آزمودنی‌های آزمون نیز برای اطمینان از تناسب آن‌ها با محدوده امتحان تأیید می‌شوند.

اجرا و ارزیابی آزمون

در نهایت، امتحانات توسط TÜV و کمیته منتخب آنها انجام و نظارت خواهد شد. پس از تکمیل تست ها، نتایج ارزیابی و تایید می شود که استانداردهای تعیین شده در ابتدا را برآورده کرده اند.

 

گواهینامه توف تقلبی را چگونه تشخیص دهیم ؟ 

با توجه به وجود تحریم ها در ایران و خوش نامی و شناخته شده بودن  مرجع صدور توف نورد ، برخی افراد سودجو اقدام به صدور گواهینامه ای تقلبی با پیشوند توف نمودند .

یکی از راه های تشخیص این توف های تقلبی دامنه سایتی ست که در آن گواهینامه ایزو  خود را ثبت می کنند .

چنانچه کلمه TUV در دامنه سایت شرکت وجود نداشته باشد نشان دهده سو استفاده از نام توف توسط آن شرکت است .

 

داتیس سیستم با نام ثبت شده دانانوونداد ارائه دهنده خدمات مشاوره ایزو  ممیزی و صدور گواهینامه ایزو با نام DNW

صدور گواهینامه آموزشی