گواهینامه ce

گواهینامه ce به منظور ایجاد هماهنگی اجباری در بسیاری از محصولات تجاری و صنعتی که در سطح اروپا ( EEA) تولید یا فروخته می شوند ، درج شده است.

حروف ce به‌طور مشخص چیزی را نشان نمی‌دهند، ولی به‌طور کل می‌توان آنها را اختصار کلمات فرانسوی Communauté Européenne یا Conformité Européenne به معنی «منطبق با اروپا» دانست.

محصولاتی که واجد دریافت نشان CE می‌شوند، می‌بایست از نظر سلامت،ایمنی ، بی خطر بودن برای جسم انسان و طبیعت مورد بررسی قرار گیرند و اگر واجد این شرایط باشند قادر به دریافت این نشانه خواهند بود.

 

الزامات ce

گواهینامه ce برای یک محصول ارائه می شود و به شرکت سازنده اعلام می شود که این محصول مطابق با الزامات اساسی سلامت اروپا می باشد.

دو مزیت اصلی نشان ce که برای کسب و کار و مصرف کنندگان در منطقه اقتصادی اروپا وجود دارد :

نشان CE نشان دهنده این است که محصولات دارای الزامات ایمنی و بهداشت و محیط زیست اتحادیه اروپا را می باشند.
نشان CE به محصول اجازه می دهد که در بازار اروپا بدون محدودیت معامله شوند.
نشان CE باید فقط به محصولات که مجوز آن را دارند الصاق شود نه تمام محصولات شرکت.

نشان CE به این معنا نیست که یک محصول در منطقه اقتصادی اروپا ساخته شده است، اما می گوید که این محصول، قبل از اینکه در بازار اروپا قرار گیرد ارزیابی شده است .

مراحل اخذ ce

اگر شما یک تولید کننده هستید، نکات زیر از مسئولیت های شما می باشد:

انجام ارزیابی انطباق
ایجاد فایل فنی
صدور اعلامیه انطباق
درج نشان CE بر روی محصول
اگر شما توزیع کننده ی محصول هستید ، باید هم نشان CE و هم مدارک لازم را بررسی کنید.

منطقه اقتصادی اروپا (EEA):
EEA شامل کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ است.
این اجازه می دهد تا آنها بخشی از بازار مشترک EEA باشند.
سوئیس عضو EFTA است، اما نه عضو اتحادیه اروپا و نه عضو اتحادیه اروپا. با این حال، هنوز بخشی از بازار است.

#iguru_soc_icon_wrap_61abbcf263e6a a{ background: transparent; }#iguru_soc_icon_wrap_61abbcf263e6a a:hover{ background: transparent; border-color: #ffcb00; }#iguru_soc_icon_wrap_61abbcf263e6a a{ color: #acacae; }#iguru_soc_icon_wrap_61abbcf263e6a a:hover{ color: #ffffff; }#iguru_soc_icon_wrap_61abbcf263e6a .soc_icon.fab.fa-facebook-square:before {font-size: 0;}#iguru_soc_icon_wrap_61abbcf263e6a .soc_icon.fab.fa-facebook-square:hover:before{display: inline; font-size: 1.2em;}#iguru_soc_icon_wrap_61abbcf263e6a .soc_icon.fab.fa-instagram:before {font-size: 0;}#iguru_soc_icon_wrap_61abbcf263e6a .soc_icon.fab.fa-instagram:hover:before{display: inline; font-size: 1.2em;}