3 استراتژی فروش برای افزایش سود

۳ استراتژی فروش آسان برای ۲ برابر کردن سودآوری

هر فروشنده ای می خواهد میزان فروش بیشتری داشته باشد– جای تعجب هم ندارد.

اما گاهی اوقات فروش بیشتر بهترین راه بدست آوردن پول بیشتر نیست.

در حقیقت ، اگر فروشتان را از طریق دو برابر کردن میزان مبلغ فروش میانگین تان دوبل کنید استراتژی فروش آسانتری است تا اینکه تعداد فروشتان را دو برابر کنید.

اکثر فروشندگان موفق این موضوع را می دانند آنها به طور قابل توجهی سود دهی شان را بدون بستن قرار داد با مشتریان جدید ، افزایش می دهند، در عوض آنها میزان بیشترین حاشیه سود را می شناسند.

یک ضرب المثل قدیمی ست که می گوید (( کیفیت از کمیت مهمتر است)) و زمانی که صحبت از فروش است این ضرب المثل بیشتر صدق می کند.

اگر شما به دنبال افزایش چشم گیر فروشتان هستید با ما در ادامه همراه باشید در اینجا ۳ راه بسیار آسان که موجب ۲ برابر شدن فروشتان می شود خواهید خواند :

 

1- در پی هدفهای بزرگ باش و چیزهای کوچک را رها کن

بسیاری از  فروشندگان تمام تمرکز خود را صرف مشتریان سطح پایین ، با بودجه کم و بدون قدرت تصمیم گیری می کنند.

جزو این دسته از فروشندگان نباشید.

در پی کسانی بروید که در صدر زنجیره هستند این مشتریان قدرت و بودجه گفتن “بله ” به سرمایه گذاری های بزرگ را دارند.

زمانی که استراتژی فروش با سودآوری بالا را اولویت قرار می دهید ، می توانید شروع به گفتن ” نه ” به معاملات کوچک کنید که برگشت کمی نسبت به سرمایه ای که از زمان و انرژی تان صرف می کنید، دارند.

تنها بر فرصت ها و چشم اندازهای بزرگ که می توانند پرش بزرگی در مسیر فروشتان باشد تمرکز کنید.

زمان و تلاشی که برای فرصت های بزرگ و شرکت های کوچک صرف می کنید یکسان است، اما در پایان سال تفاوت چشم گیری میان درآمد حاصل از این دو خواهید دید.

2- ایجاد تخصص با مشاهده چالش ها

به عنوان یک فروشنده، شما یک چشم انداز۳۰۰۰۰ فوتی فرصت منحصر به فرد در صنعت مشتریان بالقوه تان دارید.

برای اینکه معامله های بزرگ انجام دهید باید خودتان را به عنوان یک کارشناس حرفه ای آماده کنید.

در آغاز جلسه با مشتریان بالقوه بزرگ، در مورد ۲ یا ۳ چیز که در صنعت آنها مشاهده کرده اید صحبت کنید.

به عنوان مثال ، در تجارت صنعت صوتی و تصویری می توانید بگویید: ” در حال حاضر ، من مشاهده کرده ام که اکثر شرکتهایی که در زمینه صوتی و تصویری تجارت می کنند نگران بازگشت سرمایه شان هستند. آنها با دیدن رهبران صنعت شان و تقلایی که برای ماندن در همان سطح می کنند، بیش از پیش نگران می شوند”

زمانی که با بیان مشاهداتتان از چالش های صنعت مشتری بالقوه تا شروع می کنید شما خودتان را به عنوان یک متخصص واقعی در دید مشتری بالقوه تان می نشانید.

این یک روش قدرتمند برای ایجاد فروش های بزرگ است.

نشان دادن تخصصتان ارزش شما را ارتقا می دهد و مشتری بالقوه تان را تشویق می کند تا چالش های بیشتری را با شما در میان بگذارد.

3- هزینه نقص های مشتریتان را بشناسید

شما به مشتریان بالقوه تان نشان دادید که می دانید در دنیای آنها چه می گذرد. حالا بپرسید : ” آیا این مسائل شما را نیز احاطه کرده است ؟” این یک راه ساده است تا مشتری بالقوه تان مشکلات و چالش های سازمان خود را به شما بگوید.

سوال های تحلیلی بپرسید تا مشخص شود که واقعا چه مسائلی وجود دارد.

مشتری بهای زیاد موجود، برای رسیدن به هدف را مشاهده می کند و از شما بابت کمک به یافتن یک چالش که قبلا کسی به آن اشاره نکرده بود، تشکر خواهند کرد.

هنگامی که شما مشکلات کلیدی مشتریان بالقوه تان را شناسایی کردید ، زمان آن رسیده که از آنها بپرسید” این مشکلات چه میزان هزینه بر سازمان شما تحمیل می کند ؟” با بیان هزینه مشکلات ، مشتری بالقوه بر روی راه حل شما قیمت می گذارد.

برای مثال وقتی هزینه یک مشکل در سازمانی ۵ میلیون تومان است ارزش راه حل شما حداقل ۵۰۰ هزار تومان است.

حالا این ارزش راه حل شما، ده برابر بازگشت سرمایه تان است.

کمک به مشتری برای دیدن ارزش راه حل تان ،  همیشه شما را به سمت فروش بیشتر و حاشیه سود بیشتر هدایت می کند.

زمانتان را با دویدن به سوی هدف های کوچک تلف نکنید به سمت شرکت های بالا مرتبه در صنعت خود بروید و به آنها نشان دهید که شما متخصص هستید.

با اجرای این ۳ استراتژی فروش فوق العاده آسان، زمان و انرژی کمتری صرف کرده و زمان بیشتری برای بستن قرارداد های سودآور خواهید داشت.