حقوق شهروندی : ایزو مسئولیت اجتماعی

ایزو مسئولیت اجتماعی

یکی از طرح های مهم کارگروه ایزو ارائه یک پیشنهاد درباره مسئولیت اجتماعی (SR) بوده است. کارگروه این امر را به عنوان یک موضوع در حال ظهور و نیازمند به جذب موافقت به هدف آنچه به عنوان برنامه SR موثر نامیده می شود می دید. هسته اصلی موضوع مسئولیت پذیری اجتماعی که بر سر آن توافق انجام شده به شرح زیر است:
محیط زیست؛
حقوق بشر؛
شیوه کار؛
حکومت سازمانی؛
شیوه های عامل عادلانه؛
مسائل مربوط به مصرف کننده؛
مشارکت جامعه / توسعه اجتماعی.
یکی از مزایای پیش بینی شده برای اعضای عمومی این است که آنها می توانند از سازمان ها انتظار استفاده از این استاندارد را به هدف اجرای یک سیستم که نتایج مسئولیت اجتماعی در عملیات خود در پی دارد.

تجارت الکترونیکی: قوانین برای چه کسانی اعمال می شود؟

معاملات تجارت الکترونیک می تواند چالش های متعددی را برای مصرف کنندگان و کسب و کار به طور یکسان منجر شود. در بازار مبتنی بر اینترنت، مصرف کنندگان الکترونیکی در یک نقطه ضعف هستند چون آنها نمی توانند لمس و تعامل با محصول را همانگونه که در بازار خرید متعارف است داشته باشند. همچنین مشکلات افزوده ای در مورد هویت تاجر، قابلیت اطمینان نسبت به آنها، افشای اطلاعات دقیق و کافی برای معاملات آگاهانه آنلاین، امنیت پرداخت، شیوه های بازاریابی عادلانه، اطمینان از ایمنی مصرف کننده و جبران خسارت در صورت بروز اشتباه وجود دارد. تجارت آنلاین نیز با چالش های در متقاعد کردن مصرف کنندگان که آنها قابل اعتماد هستند رو به رو است و محصولات آنها همان چیزی است که مصرف کنندگان می خواهند. علاوه بر این، وضعیت با خرید های متقابل اداری و قضایی پیچیده تر می شود که روشن نیست قوانین کدام طرف یا حتی کدام قوانین اعمال می شوند. به عنوان مثال، هنگامی که قوانین تجارت الکترونیک ملی وجود دارد، آیا باید صلاحیت خریدار و یا فروشنده در نظر گرفته شود؟ در نتیجه اخذ استاندارد ایزو بطور ایده آل چنین مشکلاتی را برطرف خواهد کرد.


تماس


LIB


TAP


CAP

ISO4all / isotop