تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین

تبلیغات آنلاین :حتی با اینکه گاهی اوقات می تواند یک کلمه ی زشت باشد، اما بیش تر کسب و کارها می توانند واقعاً از آن بهره مند شوند.

روشی قدرتمند برای ایجاد پیام در مقابل یک مخاطب خاص به شیوه ای مناسب و عملی است.

همچنین برای شروع اینکار به اطلاعات زیادی هم نیازی ندارید.

فقط کمی پول نقد و برخی کلمات کلیدی لازم است تا وارد رقابت شوید.

اما به خاطر اینکه می توانید یک کمپین تبلیغاتی را با کمی تلاش و یا هیچ تلاشی به اجرا در آورید لزوماً به این معنی نیست که این کار را درست انجام می دهید.

در واقع، ما می گوییم که بسیاری از تبلیغ کنندگان وقتی که زمان بهره برداری از هزینه های تبلیغی می شود، فرصت ها را از دست می دهند.

و تنها با چند تغییر کوچک می توانند تاثیر بسیار بیش تری از تلاش های تبلیغاتی خود به دست آورند.

لیست اشتباهات فاحش زیر مواردی هستند که به عنوان رایج ترین اشتباهات بازاریابان در هنگام اجرای کمپین های تبلیغاتی آنلاین شناخته می شوند.

همانطور که در لیست زیر می بینید، تبلیغات آنلاین در کل در مورد امتحان کردن انواع مختلف تبلیغات، آزمایش کردن موارد زیاد و پیگیری همه چیز است.

 

 تنها از یک منبع تبلیغاتی آنلاین استفاده می کنید

احتمالاً راه های تبلیغات آنلاین بیش تری در مقایسه با میزانی که می توان به عهده گرفت، وجود دارد؛ پس کاری که بازاریاب انجام می دهد چیست؟

توصیه ی ما این است که پول خود را بیهوده مصرف و همه چیز را امتحان نکنید، اما در عوض مواردی را پیدا و امتحان کنید که حس می کنید بیش ترین ارزش را برای زمان شما دارد و بر روی آنها تمرکز نمایید.

مؤکداً توصیه می کنیم که کارتان را با  AdWords، فیسبوک شروع کرده و برخی خریدهای مستقیم را از وب سایت های خاص انجام دهید.

زمان زیادی برای شروع با دو مورد اول لازم نیست!

 

AdWords

با استفاده از AdWords شما تبلیغات خود را بر اساس جستجو و یا کلمات کلیدی محتوا هدف قرار می دهید در حالی که فیسبوک براساس منافع مخاطبان و اطلاعات فردی، تبلیغ را  هدف قرار خواهد داد.

با اقدام به خرید مستقیم شما می توانید با وب سایت ها از طریق ایمیل تماس بگیرید یا از BuyAds.com برای پیدا کردن و خرید تبلیغات به طور مستقیم از وب سایت هایی که به بهترین وجه با مخاطبان شما تناسب دارند، استفاده کنید.

وقتی هر یک از این موارد را به خوبی اجرا کنید، می توانید برخی گزینه های دیگر تبلیغات غیر سنتی را به ترکیبی از لینکداین، Reddit و  Stumble Upon Paid Discovery اضافه کنید.

اگر حس می کنید مخاطبان هدف را به احتمال زیاد می توان از طریق یکی از این سایت ها پیدا کرد، در این صورت ارزش امتحان کردن دارند و زحمت زیادی برای شما نخواهند داشت.

 

نحوه ی شروع با بودجه های کم یا زیاد

اگر بودجه ی کمی داشته باشید، مثلا ۱۰۰ دلار در ماه، در این صورت خرید تبلیغات از AdWords و یا فیسبوک ، می تواند بهترین بازدهی را برای بودجه تان فراهم آورد.

شما باید در میزان مبلغ پیشنهادی بسیار خساست به خرج دهید، اما در صورتی که ۱۰۰ دلار را تا جای ممکن بیش تر کنید، می توانید مقدار مناسبی از دیده شدن را دریافت کنید.

هر چه افراد یا کلمات کلیدی مورد هدف شما منحصر به فرد تر بوده و در رقابت کمتری به سر بَرَد، ۱۰۰ دلار شما مدت زمان طولانی تری دوام خواهد آورد.

اگر بودجه ی بیش تری داشته باشید، مثلا ۲۵۰۰۰ دلار در ماه، در این صورت استراتژی تان به طور کامل تغییر خواهد کرد.

شما هنوز هم باید کمپین های تبلیغاتی را در AdWords و اینستاگرام اجرا کنید، اما می توانید رقابت بسیار بیش تری را با افراد و هدف مورد نظر داشته باشید.

از این بودجه برای تست کردن برخی گزینه های مختلف استفاده کنید زیرا به محض پیدا کردن یک گروه تبلیغاتی خوب فعال، شانس رتبه های بالاتر را در کمپین ها  بدون نگرانی در مورد عدم موفقیت  به دست خواهید آورد.

همچنین باید تبلیغات مستقیم را به ترکیب خود اضافه کنید در این صورت می توانید سایت های خاص و خبرنامه ایمیلی که می دانید به خوبی به تبلیغات شما پاسخ خواهند داد، هدف قرار دهید.

چند سایت را با خرید های کوچک تر امتحان کنید و سپس آنهایی را که کارایی دارد فهرست نمایید و در صورت امکان، زمان و پول بیش تری را در آنجا صرف کنید.

همچنین اگر احساسِ خیلی بدی را تجربه نمی کنید و فکر می کنید مناسبند می توانید برخی تبلیغات تخصصی تر مثل LinkedIn ، Stumble Upon و Reddit را هم امتحان کنید.

البته شاید بخشی از آنها نتیجه ی خوبی به همراه نیاورند!

هرگز هدف گذاری، خلاقیت و یا قیمت گذاری خود را آزمایش نمی کنید

بسیاری از سیستم های سلف سرویسی که استفاده می کنید به شکل فریبنده ای استفاده ی آسانی دارند و فقط برای انجام یک چیز ساخته شده اند کاری کنند که شما تا جای ممکن برای تبلیغات بیش تر پول بپردازید.

صرف پول بیش تر به نفع آنهاست، اما صرف پول کم تر و تا حد ممکن دریافت بیش ترین بازگشت سرمایه از تبلیغات، به نفع شما خواهد بود.

می توانید با صرف زمان جهت امتحان کردن سایت ها و بهینه سازی کمپین های خود به این هدف ها برسید.

سه عنصر از کمپین ها را می توانید به عنوان یک تبلیغ کننده کنترل کنید : هدف گذاری، خلاقیت و قیمت گذاری.

این سه را به عنوان سه اهرم در نظر بگیرید که می توانید به منظور تغییر شیوه ی عملکرد آگهی ها، آنها را دستکاری و مدیریت نمایید.

با هدف گذاری، تعیین می کنید که چه کسی آگهی شما را ببیند، با خلاقیت پیام و ظاهر آگهی خود را تغییر می دهید و با قیمت گذاری تعیین می کنید که کجا آگهی تان دیده شود و چه مقدار در معرض دید قرار گیرد.

ارزشش را دارد که زمان تان را برای تست این سه عنصر با هدف پیدا کردن مخاطب درست با بالاترین خلاقیت و پایین ترین قیمت ممکن، صرف کنید.

 

خلاقیت شما در آگهی طوری است که گویا آن را در Microsoft Paint ایجاد کرده اید ( این خیلی بد است)

مهم نیست شما یک طراح هستید یا نه، اما اگر در حال اجرای کمپین های تبلیغاتی و تبلیغات آنلاین هستید،

خلاقیت های آگهی شما باید تمیز، واضح و حرفه ای باشد.

اگر خودتان نمی توانید چیزی را طراحی کنید، نگران نباشید ، بسیاری از افراد می توانند این کار را انجام دهند،

بنابراین شما فقط باید بدانید که چگونه آنها را پیدا کنید.

 آنگونه که باید کمپین های تبلیغاتی خود را درجه بندی نمی کنید

به دو دلیل شما باید زمانی را برای تست، پیگیری و بهینه سازی کمپین خود اختصاص دهید.

هنگامی که یک کمپین را تا جایی بهینه سازی می کنید که ROI مورد نظر را به شما می دهد (به عنوان مثال هر ۱ دلار هزینه ۲ دلار بازگشت دارد) ، باید پای خود را روی پدال گاز قرار داده و پول بیش تری را برای آن صرف کنید و بررسی کنید که آیا می توانید آن کمپین را تا بالاترین سطح رتبه بندی برسانید.

برای مثال، اگر شما در هر ماه ۱۰۰ دلار  را در کمپینی صرف می کنید که بازگشت سرمایه ی ۱۲۵ دلاری به همراه دارد پس باید با پول بیش تر شروع به تغذیه ی آن کمپین نمایید تا ببینید که این کار بازگشت سرمایه را در مقیاس مورد نظر حفظ می کند.

آیا می توانید ۵۰۰ دلار در هر ماه صرف کنید و ۶۲۵ دلار بازگشت داشته باشید؟

امیدواریم که بتوانید، اما واقعا فقط یک راه برای دانستن این موضوع وجود دارد.

هزینه ی مصرفی گام به گام داشته باشید، مراقب باشید و ببینید چه اتفاقی می افتد.