بازاریابی را چگونه بهبود بخشیم؟

بازاریابی بهتر

بازاریابی بهتر : بازاریابی محتوا هر ساله پیچیده تر می شود و کسب وکارهای بیش تری خود را درگیر این موضوع می یابند. در این پست نکاتی را درباره بازاریابی محتوا بیان می کنیم که شاید بتواند دیدگاه شما را نسبت به آن تغییر دهد. با ما همراه باشید.

بازاریابی محتوا

برای چند لحظه موقعیتی که می گویم را درنظر بگیرید:

مشتری، کسی ست که شما برایش خدمات و سرویسی را فراهم می کنید و او به شما هزینه ی آن را پرداخت می کند. ما در این وب سایت ایده هایی را برای رشد و توسعه ی کسب وکارتان پیشنهاد می دهیم و شما هم با “توجه کردن” به این مطالب، به ما پرداخت می کنید. اینطور نیست؟

پس ما در اینجا سرویس دهنده و شما هم مشتری هستید.

این برای شما و کسب وکارتان چه مفهومی دارد؟

یک سوال در اینجا مطرح می شود که چنین است:

خبرنامه و یا بلاگ شما چقدر بهبود می یابد اگر هر یک از خوانندگان را به عنوان “مشتری” درنظر بگیرید؟

اگر در ابتدای مسیر هستید باید با بازاریابی محتوای خود به عنوان سطح بالاترین فعالیت کسب وکار خود رفتار کنید. باید نهایت تلاش خود را بکار گیرید تا حد امکان برای خوانندگان خود ارزشمند باشید. پس از این مرحله، باید به دنبال ماندگاری و حفظ مشتریان خود باشید. در چنین حالتی، می توان گفت که بازاریابی محتوای شرکت تان، می تواند بخشی از خدمات مشتری کلی باشد.

همواره به خاطر بسپارید، گاهی اوقات یک تغییر ساده در دیدگاه ما، می تواند منجر به نتایج فوق العاده بهتر شود.

کدامیک از دو رویکرد زیر از نظر شما سنجیده تر و قانع کننده تر است؟

  • من این پست را نوشتم و حالا نیاز دارم که شما آن را بخوانید.
  • من ایده ای در ذهن دارم که می دانم برای کسب وکارتان مفید واقع می شود پس این پست را برای شما می نویسم.

از دو مورد زیر کدامیک را ترجیح می دهید؟

  • من یک برنامه ی صوتی تولید کردم و حالا نیاز دارم که شما آن را خریداری کنید.
  • صاحبان کسب وکار درباره ی این مشکل به کمک نیاز دارند و من یک برنامه صوتی برای آن تدارک می بینم.

وقتی این دو سوال را می خوانید و به آنها پاسخ می دهید اکثر جواب ها، رویکرد دوم را انتخاب می کند. در حالیکه چیزهایی که در واقعیت از جانب کسب وکارهای کوچک و متوسط می بینیم با روش اول ایجاد شده اند. اینطور نیست؟

این نکات و مقاله ها از ذهنیت هایی ساطع شده اند که از تمرکز شخصی شان نشأت گرفته است؛ نه روی چیزهایی که دیگران/ مردم نیاز دارند و می خواهند!

بازاریابی بهتر و هوشمندانه تر

اگر می خواهید مردم پیام های شما را در آغوش بگیرند، شما را استخدام کرده و یا از شما خریداری کنند می بایست بازاریابی خود را هوشمندانه تر سازید. این رویکرد که به دیگران بگویید محصول رقابتی دارید و چون شما آنها را ساخته اید باید از شما بخرند، نتیجه بخش نیست! مشتری بالقوه ی اهمیتی به خواسته ی شما نمی دهد! آنها فقط به پاسخ مشکلات شان اهمیت می دهند. فقط به خواسته های خود اهمیت می دهند!

وقتی شما بازاریابی خود را براساس خواسته های مردم و چیزهای مهم برای آنها خلق کنید به زودی می بینید که چقدر اوضاع بهبود می یابد! همینطور احساسی که در مشتری بالقوه نسبت به شما ایجاد می شود هم بهتر می شود. این پایه و اساس موثرترین بازاریابی هاست.

ما در پدیده فکر مهتر به شما پیشنهاد می کنیم که بازاریابی خود را از ابتدا مرور کنید. هر چه می بینید از “آنچه شما می خواهید” به “آنچه مردم می خواهند” تغییر دهید. ذهنیت تان را از نیازهای خود خالی کرده و به سمت نیازهای مردم جاری شوید.